Mike Acler – produktový design & konzultace

Na čem teď pracuji?

Aktuálně pracuji na těchto věcech:

1/ Design aplikací pro dlouhodobé klienty

Dlouhodobě spolupracuji na externí bázi s několika klienty a společně řešíme jejich nové nebo stávající aplikace.

2/ Nárazové konzultace, audity

Nárazově spolupracuji s klienty, kteří potřebují konzultaci v oblasti produktu, designu, UX nebo UI. Sem také spadají různé audity webů a aplikací, pomoc s tvorbou zadávací dokumentace nebo dokumentací pro výběrová řízení.

3/ Příprava vzdělávacího programu pro designery hledající práci

Hledání práce pro designery je pro mě velké téma. Nesčetněkrát jsem byl na straně klienta nebo zaměstnavatele, který hledá do týmu designery. Účastnil jsem se spousty interviews. Mohl jsem sledovat z první linie, jací lidé se na pozice hlásí, co posílají jako odpověď na inzerát a jak se prezentují. Častokrát to byla tragédie. Za ty roky jsem nasbíral spoustu podkladů, které postupně přetavuji do několikatýdenního intenzivního kurzu, který zvýší šance designerů na získání jejich vysněné práce.

4/ Výuka nových studentů v SD Academy

Loni jsem začal vyučovat v rámci programu UX/UI design pro firmu SD Academy. Letos je času poněkud méně, ale stále chci zůstat v kontaktu s nastupující generací designerů a designerek.

5/ Tvorba portfolia pro nový travel startup

Loni jsem rozjel Online Travel Partners, startup věnující se monetizaci travel obsahu a aktuálně dávám dohromady produktové portfolio, se kterým chci oslovit publishery, blogery a influencery.

6/ Rozvoj webu o Barceloně

Barcelona je pořád moje velká láska. Drahně let provozuji web a Instagram o této nádherné katalánské metropoli, lidem to pomáhá a já jsem za to rád. Pořád je na čem pracovat, co aktualizovat a co doplňovat. Doufám, že letos minimálně jednou do Barcelony zaletím, abych načerpal novou inspiraci, udělal fotky a videa a celkově trochu odfrknul.


Chcete mě sledovat? 👀

Chcete informace o nových článcích a o tom, co dělám? Odebírejte RSS feed nebo mi na sebe nechejte email.